Amikor eljössz hozzám, a segítő folyamatban biztosan sort kerítünk az élettérkép elkészítésére. Ez egy olyan módszer, aminek segítségével könnyebben felismerheted életed fő motívumait, a blokkokat, a kihívásokat és az életfeladatokat. Igen, van ilyen. Hiheted a Teremtő akaratának, tekintheted transzgenerációs mintának, de akár a neveltetésedben is keresheted a gyökereit. Példaként álljon itt az én élettérképem rövid története.
Dr. Palágyi Jolanda Gyógyító zónák című könyvével kezdődött az egész egyetemista koromban. Megláttam, megvettem, és olyan tiszta meggyőződéssel hittem, amit leírt a könyvében, ami érthetetlen volt számomra. Ateistának nevelt a kor és az iskola, apám csakis az anyagban hitt, ennek a véleményének hangot is adott, anyám viszont csendesen figyelte a világot. Anyagelvű világnézetemnek az egyetemi évek alatt mondtam búcsút egy spirituális élmény hatására.
Kertészmérnökként diplomáztam, kutatóintézetbe hívtak dolgozni, ismerkedtem a szövettenyésztéssel, ami igazi varázslat volt számomra, hiszen egy kicsi szárdarabból egész növénykéket neveltünk klímaszobákban, agar-agar kocsonyán. Egy ottani laboráns kolléganőm gyakran mesélt arról, hogy léböjt kúrákat tart a férjével, és minden nap masszírozzák egymás talpát. Izgalmas volt számomra ez a különös, addig ismeretlen életszemlélet. Aztán amikor elbúcsúztam ettől a munkahelytől, mert újságírónak álltam Budapesten, érthetetlen okból egy Egészségügyi Lexikont kaptam ajándékba.
Családalapítás, egzisztencia megteremtése, három gyerek, eltelt tíz év s közben a férjemmel minden másnap megmasszíroztuk egymás talpát… és elindultam az önismeret és az önfejlesztés útján. Kipróbáltam számos tisztító kúrát, módszert és mestert, voltam vegetáriánus, megtanultam együtt élni a gluténérzékenységemmel. Reflexológus és fitoterapeuta képesítést szereztem, majd úgy hozta a sors, hogy patikában dolgoztam, elvégeztem a szakasszisztens képzést, s mellette természetgyógyászként dolgoztam. Egyre több puzzle darabka került fel sorsom nagy térképére.
Nagy kihívás volt számomra, hogy a patikában és a rendelőben is folyamatosan azt éreztem, a páciensek tőlem várják a gyógyulásukat. A gyógynövényekre és a reflexzóna-terápiára is úgy tekintettek, mint gyógyszerre, s nem tudtak felelősséget vállalni a saját jól létükért, egészségükért. (Eszembe jut erről egy kis versike, amit Aldous Huxley Szép új világ című regényében mondogatnak az emberek: „Szóma, ha mondom, segít a gondon, egy-két köbcenti helyre biccenti.” ) A holisztikus gondolkodás, a test-tudat-lélek egységének tudatosításakor falakba ütköztem. Eszköztelennek éreztem magamat, mert bár analógiás gondolkodással egyértelműen megtaláltuk a testi baj lehetséges lelki okát, de nem tudtam motiválni a hozzám fordulókat, hogy a változás útjára lépjenek. A többi között ezért végeztem el később a SOTE mentálhigiénés szakképzését, hogy értsem a másik embert, és úgy tudjak kapcsolódni hozzá, ami neki a legmegfelelőbb.
Két éve ismét fordult az életem, egy masszív kiégésből úgy tudtam kikecmeregni, hogy tizenegy év után felmondtam a munkahelyemen, kiléptem a semmibe, amit azóta is töltögetek tartalommal. Jelenleg a gyermekvédelemben dolgozom, s mellette mentálhigiénés kísérőként és életmódtanácsadóként elindultam az önállóság útján. Újra felvettem a természetgyógyászat fonalát, elvégeztem az életmód tanácsadó és terapeuta képzést, Life coach lettem és gyászcsoport vezetést tanultam Singer Magdolnánál.
Bár a test és a lélek nyelve különböző, mégis ugyanazt a történetet mesélik, a Te történetedet. Segíthetek megérteni, hogy megtaláld az utat önmagadhoz.